U posljednjem susretu 38. kola Serie A Roma je upisala domaću pobjedu protiv Parme rezultatom 2:1 koja im ipak nije donijela željeni plasman u Ligu prvaka. Strijelci za Romu su bili Pellergrini u 35. minuti i Perotti u 89. minuti susreta, koji su sezonu završili na šestom mjestu i igrat će kvalifikacije za Europa ligu.

Oproštajni meč u dresu Rome je odigrao De Rossi, dok u idućoj sezoni Romu sa klupe neće voditi Claudija Ranierija.

Edin Džeko je iz igre ispraćen velikim zvižducima u 62. minuti susreta, a to bi mogao biti jasan znak da odlazi iz Rome, s obzirom da se u posljednje vrijeme često povezuje sa Interom.

Džeko je član Rome od jula 2016. godine, a ove sezone u dresu Rome je odigrao 39 utakmica, postigao 14 golova i upisao 11 asistencija.