Sjajni hrvatski napadač Marin Ljubičić postigao je čak četiri gola u trećem kolu austrijske Bundeslige.

Ljubičićev LASK Linz je na gostovanju razmontirao Wolfsberger, rezultat na poluvremenu je bio 0:4, a 20-godišnji hrvatski napadač mrežu je zatresao u prvoj, 20. i 37. minuti. Četvrti gol postigao je u 57. minuti, a dvije miute kasnije zamijenjen je.

Na ovaj način je Ljubičić nastavio s fenomenalnim igrama na početku svoje posudbe u LASK-u. U prvoj takmičarskoj utakmici za LASK postigao je hat-trick u Kupu, nakon toga je postigao po jedan pogodak u prvom i drugom kolu prvenstva, da bi u trećem utrpao čak četiri.

Sa šest golova uvjerljivo je prvi strijelac austrijske Bundeslige. Interesantno da je u LASK došao na posudbu iz Hajduka. Dogovoren a je i otkupna klauzula prema kojoj Austrijanci za 2.4 miliona eura mogu da otkupe igrača.

Početkom sezone 2019./20. pročulo se o Erlingu Haalandu koji je u prva četiri kola austrijske Bundeslige zabio šest golova, ali sada je Ljubičić srušio njegov rekord.

Ovim brojkama Ljubičić je izjednačio izvanredan uspjeh koji su u prošlosti postigla samo dva igrača. Samo su Tibor Nylasi (Austrija, Beč, 1983.) i Oliver Bierhoff (Austrija, Salzburg, 1990.) u prva tri kola postigli šest golova.

Nije ni čudo da su Ljubičića vrlo brzo usporedili s Haalandom, koji je također karijeru gradio u Austriji. Nakon odličnog prvog dijela sezone 2019./20., koju je završio sa 16 golova u 14 utakmica, početkom januaraq 2020. prešao je u Borussiju Dortmund za 20 miliona eura, da bi ovog ljeta potpisao za Manchester City.

Stručni štab LASK Linza vjeruje da će mladi Hrvat u narednim sedmicama nastaviti pobjednički niz. U klubu su već gotovo uvjereni da će nakon sezone aktivirati klauzulu u njegovom ugovoru i odmah bi mogli doći u iskušenje da unovče igrača koji je upisao jedan od najboljih startova u austrijskoj Bundesligi posljednjih desetljeća.

Ljubičić je ranije kao igrač Hajduka upisao 44 nastupa i dao devet golova, a ima pet nastupa uz jedan gol za U-21 reprezentaciju Hrvatske. Nema nikakve sumnje da će ubrzo debitovati i za seniorsku selekciju naših susjeda i da se radi o igraču pred kojim je velika budućnost.