Ekipa Maribora je jučer u okviru 33. kola Prve lige Telekom Slovenije u Celju slavila protiv istoimenog domačina 1:3 i tako upisala 50 jubilarnu pobjedu u utakmicama sa Celjem, a tri kola prije kraja prvenstva osvojila 15. titulu prvaka Slovenije.

U 8. minuti Celje je došlo do vodstva, pogotkom Vizingera, da bi u 75. minuti Jasmin Mešanović postigao pogodak za 1:1. U 83. minuti je Dino Hotić asistirao Mlakaru za vodstvo Maribora, a u 85. minuti Jasmin Mešanović je asistirao 23-godišnjem Dini Hotiću koji postavlja konačan rezultat 1:3 za Maribor.

Cijelu utakmicu je za Maribor odigrao Jasmin Mešanović, kao i čuvar mreže Maribora i naš reprezentativac Kenan Pirić, dok je Dino Hotić dobio priliku za igru od 62. minute.

Dino Hotić važi za jednog od najboljih igrača u Prvoj ligi Telekom Slovenije, prošao je sve omladinske selekcije ove zemlje i kako smo saznali nedavno su ga kontaktirali iz NS BiH.

30. maja Maribor igra finale Kupa Slovenije u Celju protiv Olimpije iz Ljubljane.