Na Grbavici je odigran 118. vječiti derbi, u sklopu 25. kola Premijer lige BIH. Slavila je bordo ekipa 0:3 što im je od 2000. godine najubjedljivija pobjeda nad Željezničarom.

Pogotke su postigli, Lazić u 11. minuti, Velkoski u 15. minuti i Tatar u 72. minuti.

“Ekipi koja je bila u psihološkoj blokadi omogućili smo da zabije dva lagana gola. Nakon toga je bilo teško igrati. Nama je prvo poluvrijeme prošlo u šoku, jer je teško vratiti igrače kod 0:2. U svlačionici smo uspjeli malo da ih razbudimo i smirimo. Malo smo preuzeli igru, ali nam se nažalost nije isplatilo. Sarajevo je iskusno slomilo ritam, malo su se valjali, držali loptu, iz prve situacije koju su imali zabili treći gol i rješili utakmicu. Vidjela se razlika između ekipe koja je na vrhu i koja se traži, koja se još uvijek nije našla i koja ne zna šta može, a šta ne može. Mora se priznati, zaslužena pobjeda Sarajeva. Iskusniji su od nas i mislim da je to napravilo razliku. Sarajevo je najbolja ekipa u ligi i biće prvak vjerovatno“ , rekao je trener Željezničara Amar Osim.