U 27. kolu Premijer BiH u Tuzli je Sloboda na svom terenu savladala lidera na tabeli, ekipu Sarajevo rezulatom 2:1.

Sarajevo je došlo u vodstvo eurogolom Amara Rahmanovića sa 20 metara u 32. minuti susreta, da bi u 54. minuti Sloboda poravnala rezultat, a strijelac je bio Muharem Ćivić. U sudačkoj nadoknadi Edis Smajić iz prekida postiže pogodak za 2:1 i za velika tri boda domaće ekipe.

“Nismo izdržali početni pritisak domaćina u drugom poluvremenu i mogu im samo čestitat na pobjedi“, rekao je trener gostiju Musemić.

“Viteška borba mojih igrača. Fudbal je pobijedio danas, a na poluvremenu sam rekao svojim igračima da će danas pobijediti“, rekao je nakon susreta Zlatan Nalić trener Slobode.

Sloboda – Sarajevo 2:1

Sloboda: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Čivić, Hadžanović, Ignjatović.

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Kapić, Mujakić, Halililović, Tatar.