Jučer je u Sloveniji odigrana prva utakmica pred gledaocima, u Kranju su se sastali Triglav i Maribor, koji je na kraju slavio rezultatom 1:3.

Ekipa Triglava je došla u vodstvo u 53. minuti pogotkom Arh-Česena, nakon velike greške Kenana Pirića. Maribor je u 78. minuti došao do pogotka, kojeg je iz kornera postigao Amir Dervišević.

Do kraja utakmice je Maribor koji sa klupe vodi naš nekadašnji reprezentativac Sergej Jakriović došao još do dva pogotka, prvo je u 83. minuti pogodak postigao Zahović, da bi u 88. minuti Tavares postavio konačan rezultat 1:3.

Pogotke sa ove utakmice možete pogledati u snimku ispod, kao i majstorski pogodak Derviševića.

Amir Dervišević je reprezentativac Slovenije, a jedno vrijeme se povezivao i sa našom reprezentacijom. Dervišević je prije nekoliko godina na društvenim mrežama objavio i fotografiju na kojoj je u dresu reprezentacije BiH.