Na današnji dan prije 6 godina fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je svoj prvi i historijski nastup na Svjetskom prvenstvu.

Zmajevi su u prvom kolu grupe F snage odmjerili sa Argentinom, a pobjedu su slavili Gaučosi rezultatom 2:1.

Argentina je povela autogolom Seada Kolašinca u trećoj minuti, da bi na 2:0 povisio Lionel Messi u 65., a onda je Vedad Ibišević dvadeset minuta kasnije postigao prvi gol za Bosnu i Hercegovinu na svjetskim prvenstvima.

U isto vrijeme dok je Bosna i Hercegovina igrala utakmicu sa Argentinom, jedna od japanskih TV kuća je snimala dokumentarni film o legendi bh. fudbala Ivici Osimu.

Kamera je uhvatila i emotivnu reakciju Osima nakon Ibiševićevog pogotka, reakciju kakvu su imali i mnogi građani Bosne i Hercegovine u tom trenutku.