U prvom kolu proljetnog dijela Prve lige Telekom Slovenije, ekipa Domžala predvođenja našim bivšim reprezentativcem Senijadom Ibričićem, odigrala je na svom terenu neriješeno 3:3 sa Mariborom.

Nakon prvih 45. minuta Domžale su imale vodstvo od 3:1 a strijelac iz jedanasterca u 23. minuti je bio Senijad Ibričić. U drugom poluvremenu Maribor je zaigrao bolje i došao do boda u ovom susretu.

Treba napomenuti da je Ibričić u 63. minuti imao sjajnu priliku za još jedan pogodak, nakon što je uzeo loptu na polovini terena i prošao pored dva igrača Maribora, ali je golman Maribora sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Senijad Ibričić je kao kapiten Domžala odigrao cijeli susret, dok je Arnel Jakupović igrao do 85. minute. Ajdin Mulalić golman Domžala susret je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Maribor je trenutno prvi na tabeli sa 39 bodova, dok su Domžale na petom mjestu sa 26. bodova.