Izgleda da Ukrajinici ne zaboravljaju poruke podrške Rusiji koje su stigle iz Srbije posljednjih sedmica.
U drugom kolu Svjetskog prvenstva u hokeju divizije IB snage su u Poljskoj odmjerili Ukrajina i Srbija.
Ukrajinici su na ledu potpuno nadigrali Srbiju te su ih na kraju ponizili rezlutatom 7:0. Po trećinama je bilo 2:0, 3:0, 2:0.
Ipak, ovaj susret je zasjenila uvredljiva poruka na račun srbijanskih hokejakaša koja je bila okačena izsand njihove klupe.
Naime, na poruci je pisalo “Srbe na vrbe” što je svakako jako uvredljiva poruka i neprimjerena za sportske događaje.
Osim poruke iznad klupe su bile okočane zastave Ukrajine te Bjelorusije “Pahonija” koju inače u toj zemlji koriste opozicija i desničari.
(sportsport)
















