Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko na najbolji mogući način začinio je zvanični debi u dresu Intera.
U jubilarnom 200. nastupu u Serie A Dijamant je prvo upisao asistenciju, a potom u finišu susreta protiv Genoe pogodio za konačnih 4:0.
Ipak, čini se da uprkos tome što su dobro zaradili od ovoga ljeta, u Interu žele ispuniti određene želje svom novom treneru Simoneu Inzaghiju.
Kako javljaju pojedini italijanski mediji Argentinac Joaquin Correa jedna je od Izaghijevih želja, a dogovor između Intera i Lazija veoma je blizu.
Nerazzurri bi, navodno, za Correu trebali platiti oko 30 miliona eura.
Argentinac, koji uglavnom igra na poziciji polu-špica, drugačiji profil igrača u odnosu na Džeku i Lautara Martineza. Ipak, jasno je da će njegov dolazak pojačati konkurenciju u timu.
Correa bi trebao potpisati ugovor do ljeta 2025. godine.
(faktor.ba)