Mali gradić na Sani Ključ uvijek je važio za velike nogometne talente, nažalost danas su mnogi od njih rasuti po cijelom svijetu,  te tako grade svoje karijere, a u srcu nose Ključ (Zlatan Muslimović, Muhamed Subašić, Dino Hotić, Advan Kadušić),  a jedan od onih koji su napravili svoje prve nogometne korake u NK Ključ je i Elvir Koljić povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Mi smo kontaktirali predsjednika NK Ključ i trenera kadeta Amera Hajdarovića koji je u razgovoru za naš portal bhlopta.com izdvojio nekoliko mladih igrača od kojih se mnogo očekuje.

“Daris Kablić rođen 2007. godine sigurno je jedan od onih igrača koji bi u budućnosti mogli napraviti ozbiljnu karijeru. Kablić trenira od svoje pete godine. Veliki je talenat 2017. godine proglašen je za najboljeg nogometaša u  USK-a  u predpionirskoj selekciji. Prošle godine bio je pozvan u kamp FK Sarajeva, ali nije otišao zbog nesretnog slučaja u porodici. U junu prošle godine dobio je poziv u reprezentaciju BiH U15“, govori Hajdarović za bhlopta.com pa nastavlja;

“ Mensur Mešanović iz Pčelica je najtalentiraniji dječak. I nace njegov otac rahmetli Armin Mešanović bio naš igrač i Mensur ide babinim stopama.  Ja sam očaran njim i svaki put zaplačem kad vidim njegove pokrete i čarolije na terenu.“

Amer Hajdarović tvrdi da mnogo u klubu očekuju i od vanserijskog talenta Amara Komića, Muje Draganovića, Alija Velić, Isaka Kulenovića i mnogih drugih.

Podsjetimo da seniori Ključa sa nestrpljenjem očekuju nastavak Kantonalne lige USK-a, te se nadaju da će do kraja prvenstva zadržati lidersku poziciju i tako izboriti plasman u višji rang takmičenja.

Moramo i napomenuti da se Ključ uveliko već priprema  i za veliku proslavu 100. rođendana naredne godine,  a mi ovu priliku koristimo da uputimo javno poziv svima da se učlane u NK Ključ i svojim članstvom, sponzorstvom ili dobrovoljnim prilogom pomognu u razvoju i radu kluba koji zasigurno zaslužuje mnogo više pažnje.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime