Utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine igrane su u prethodnih desetak dana.

Širom svijeta nacionalni timovi su se borili za bodove, a među njima je i jedna od najboljih afričkih selekcija – Gana.

Crne zvijezde su ostvarile pobjedu protiv Etiopije (1:0) i poraz od Južne Afrike (1:0) i nakon dva odigrana meča imaju tri osvojena boda.

Priliku za igru u ovim utakmicama nije dobio napadač njemačkog trećeligaša Halleschera Braydon Manu.

Ovaj 24-godišnjak koji je na posudbi iz Darmstadta je oba meča odgledao sa klupe, a i sam njegov poziv u nacionalni tim je iznenađenje za sve.

Manu je odigrao samo 66 minuta u svom klubu. Šokirao se kada je vidio poziv u nacionalni tim i iskreno kaže da ga nije zaslužio.

“Bio sam šokiran. Mislio sam da je poziv lažan i da se neko šali. Bio sam sretan, ali sam se pitao kako? Iskreno, nisam igrao previše da bih se dokazao i zaslužio poziv u reprezentaciju”, rekao je ovaj fudbaler za Joy Sports.

Manu je karijeru počeo u ekipi Braunschweiga, igrao je potom dvije godine za sadašnji tim Hallescher, a 2019. godine je postao član Darmstadta.

https://www.instagram.com/braydonmanu/?utm_source=ig_embed

(sportsport.ba)

OSTAVITI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here