Mike Tyson je u junu 1997. godine diskvalificiran jer je zubima otrgnuo pola uha Evanderu Holyfieldu i to je jedna od najupečatljivijih stvari u historiji boksa i sporta općenito.

Mike je u klinču odgrizao dio uha svom rivalu i meč je morao biti prekinut. Bio je to drugi meč dvojice šampiona i sedam mjeseci nakon što je Holyfield Tysona riješio tehničkim nokautom u 11. rundi.

“Vjerovao sam da moram ubiti čovjeka ispred sebe. To se ne može odglumiti, morate vjerovati tako istinski, tako snažno da i protivnik to počne osjećati. Tu volju imao je svaki bokser u povijesti, ali niko poput mene. Dobro znam što govorim. Svi pravi borci su željeli smrt svojim rivalima u ringu”, pričao je Tyson godinama kasnije.

Zanimljivo da su ratne sjekire zakopali u TV reklami 2006. godine. Tyson je tada pokucao na vrata Holyfieldu, izvinio mu se i donio mu uho.

Holyfield je otkrio da mu je “drago” što ga je Tyson ugrizao i da nema ništa protiv svog nekadašnjeg neprijatelja.

“To me ne muči. Koštalo me mnogo tuge, ali drago mi je što se dogodilo i jer mi se pružila prilika da pričam o tome šta je opraštanje. Ljudi su mislili da je Mike lud, ali sada je poslovan čovjek i ne možeš biti isti kada ostariš”, kazao je Holyfield.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime