Fudbaleri Kasimpase na krilima Hajradinovića savladali su Alanyaspor sa 3:0, dok je Basaksehir nakon preokreta sa 2:1 bio bolji od Ankaragucua.

Kasimpasa – Alanyaspor 3:0

Kasimpasa je ostvarila veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak, a za tri boda je najviše zaslužan bh. fudbaler Haris Hajradinović koji je svoj tim doveo u vodstvo u 36. minuti.

Pogodak možete pogledati ovdje

Deset minuta poslije Thelin postiže drugi gol za Kasimpasu, a konačnih 3:0 postavlja Hajradinović u 60. minuti.

Nakon 37 odigranih kola Kasimpasa je na 16. mjestu za 40 bodova, dva više od mjesta koje vodi u niži rang.

Haris Hajradinović je u tekućoj sezoni odigrao 33 utakmica i postigao pet golova.

Drugi gol Hajradinovića pogledajte ovdje

Basaksehir – Ankaragucu 2:1
Još jedna utakmica koja je direktno bila vezana za borbu za opstanak. Ankaragucu je povela u 15. minuti preko Paintsila. Preokret za bitna tri boda počeo je Aleksić u 63. minuti nakon asistencije Višće, a završio Fernandes golom u 88. minuti.
Basaksehir je ovom pobjedom napravio veoma bitan korak za ostanak u turskoj Superligi. Sada su 14. sa pet bodova više od Ankaragucua koji je prvi u zoni ispadanja.
Višći je ovo bila deveta ovosezonska asistencija na 25 prvenstvenih utakmica. Današnju sretnu asistenciju Višće možete pogledati ovdje