Po ko zna koji put Edin Džeko je junak Rome. Prije tri godine vodio je Vučicu do polufinala Lige prvaka, a večeras je rimski tim odveo među četiri najbolja tima Europa lige.

Roma je posljednji bastion Serije A na eurosceni ove sezone, a njen vođa Džeko, zato i ne čudi zašto su poslije posljednjeg zvižduka kamermani odmah tražiti popularnog Dijamanta.

U 72. minuti Džeko je postigao izjednačujući gol za ispostavit će se konačnih 1:1 što je na kraju Romi bilo dovoljno za prolazak dalje.

Nekoliko minuta kasnije Sarajlija je zamijenjen, a poslije utakmice još jednom je potvdio da je osim što je veliki igrač i veliki čovjek. Umjesto da slavi i raduje se prvo što je uradio je čestitao treneru Ajaxa.

Ušao je Dijamant na teren, krenuo prema saigračima, međutim kada je ugledao Erika ten Haaga odmah mu je čestitao te tako pokazao da je u sportu fair play treba biti na prvom mjestu.

Šta se dešavalo nakon kraja utakmice Roma – Ajax i Džekin fair play potez pogledajte ovdje

Nakon čestitke Džeko je sa svojim saigračima proslavio prolazak u polufinale gdje Vučicu čeka dvomeč sa Manchester Unitedom 29. aprila i 6. maja.

Inače, Džeki je ovo bio 30. evropski gol u dresu Rome čime se zacementirao na prvom mjestu na listi najboljih strijelaca Vučice na međunarodnoj sceni.

S ovim golom posao tek četvrti fudbaler koji je uspio zabiti 30 i više golova za neki italijanski klub u Evropi. Prije njega su to uradili Alessandro Del Piero (Juventus/46), Filippo Inzahgi (Milan/36) i Andriy Shevchenko (Milan/33).