U Sloveniji je jučer odigrano prvo kolo proljetnog dijela Prve lige Telemach, a mi vam donosimo informacije kako su igrali neki naši potencijalni reprezentativci.

U Ljubljani je Olimpija teško došla do boda protiv Rogaške (2:2). Rogaška je nakon prvog poluvremena imala vodstvo 0:2 da bi Olimpija u drugom poluvremenu uspjela postići dva pogotka i doći do boda u ovome susretu.

Za Olimpiju je cijeli susret odigrao Ahmet Muhamedbegović (25) koji je u četvrtoj minuti nažalost postigao autogol. Admir Bristrić (20) član naše mlade reprezentacije priliku za igru dobio je od 62. minute u dresu Olimpije. Na golu Olimpije stajao je Denis Pintol (24) sin Ismira, koji je nedavno debitovao za reprezentaciju Slovenije u prijateljskom susretu. Za ekipu Rogaške na golu je stajao Ajdin Mulalić (29) koji je došao na posudbu u Rogašku iz Željezničara i imao je u ovome susretu nekoliko zaista sjajnih intervencija.

U drugom susretu Domžale su na svome terenu poražene od Brava rezultatom 1:3. Za Domžale je cijeli susret odigrao Nermin Hodžić (29), dok je Luka Topalović (17) igrao do 63. minute kada ga je zamijenio Edvin Krupić (19).

Treći susret odigran je u Kopru gdje je istoimeni domačin doživio u zadnjoj minuti poraz od Radomlja rezultatom 0:1. Za Radomlje je cijeli susret branio Emil Velić (29), dok je naš mladi reprezentativac u dresu Radomlja, Madžid Šošić igrao do 91. minute.